04:44

Zestaw Sweet fun od Canpol babies - recenzja

W ostatniej Blogosferze firma Canpol babies przysłała nam do przetestowania zestaw Sweet fun. Ponieważ składa się on z kilku różnych elementów próby trochę nam zajęły. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak produkty wypadają w praktyce – zapraszam.Na początek użyję określenia, z którego zwykle nie korzystam, ale w tym przypadku zrobię wyjątek – butelki z misiami są po prostu przeurocze. Chociaż zdobienia są dość proste, to ja nie mogę od nich oczu oderwać i takiego misia z większej butelki chciałabym mieć na własnym kubku 😊 teoretycznie po zdjęciu nakrętki kawa by się zmieściła, więc może świsnę młodej?A teraz serio. Butelki do mleka są dwie – mniejsza, przeznaczona dla dzieci od trzeciego miesiąca oraz większa dla rocznej pociechy. Obie mają silikonowe smoczki. I chociaż teoretycznie butelki  mogą się wydawać bardzo podobne do pozostałych tego typu, to jest jedna rzecz, która je wyróżnia – materiał, z którego są zrobione. Jest to tritan, a więc – zgodnie z informacją producenta – nowoczesny i bezpieczny materiał, nie zawierający BPA. W praktyce obsługa takiej butelki nieco się różni od pozostałych. O ile przed pierwszym użyciem powinniśmy je wygotować we wrzątku przez pięć minut, tak później po każdym użyciu nie wkładamy ich do sterylizatora, tylko przelewamy wrzątkiem. Butelki nie powinno się także wkładać do podgrzewacza, co dla nas osobiście jest problemem, bo non stop z niego korzystamy. Dlatego mniejsza butelka będzie używana przez znajomych do podawania napojów młodszemu maluchowi, natomiast większa zostanie u nas, ale nie do mleka, ale do płynów, których nie trzeba podgrzewać.
Mniejsza butelka ma pojemność 120 ml, większa 250 ml.
Bardzo fajną – bo wielofunkcyjną – opcją jest kubek treningowy przeznaczony dla dzieci od szóstego miesiąca. Treningowy, ponieważ ma miękki ustnik, ale uwaga – nie jest to niekapek. Jest to taki moment, w który maluch już może rezygnować z tej pierwszej butelki, ale jeszcze nie wędruje samodzielnie dzierżąc butelkę. Przy czym do butelek treningowych Canpolu można dokupić inne ustniki – np. niekapiące – dzięki czemu nie wydamy zbędnie pieniędzy na całą butelkę lub kubek, a tylko na jego „wykończenie”. O czym należy pamiętać – ustnik miękki dedykowany jest dzieciom młodszych, którym jeszcze nie wyszły zęby, natomiast ustnik twardy dla tych, które zęby już mają. Chodzi o to, że maluch z zębami będzie chętnie gryzł ustnik i może go szybko uszkodzić.


Ten konkretny kubek treningowy po zdjęciu uchwytów oraz nakrętki z ustnikiem może służyć starszemu dziecku jako zwykły pojemnik do picia. Jeśli więc się na niego zdecydujemy, to będzie służył naszemu maluchowi przez dłuższy czas. Sam uchwyt reaguje na pociągnięcia, nie ma więc opcji, aby mały użytkownik go połamał.

Elementem zestawu jest także ciemno niebieski kubek-niekapek z miękkim ustnikiem. Jest to drugi krok w nauce samodzielnego picia. Kubek ma pojemność 180 ml, jest przeznaczony dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia. Butelka jest dość szeroka, a nawet pękata – jeśli dziecko preferuje właśnie takie większe przedmioty, to na pewno ten niekapek przypadnie mu do gustu. Co istotne, kubek ma dość giętkie uchwyty – to jest bardzo ważne na etapie samodzielnego wędrowania z butelką, ponieważ dziecko może nagle wpaść na pomysł, żeby poodchylać rączki i jeśli są one sztywne, to mogą się nadłamać. Kubek jest wykonany z częściowo przezroczystego materiału, dzięki czemu widzimy ile płynu jeszcze zostało w środku. Osobiście wolę takie rozwiązania, ponieważ mogę na bieżąco obserwować ile płynu jeszcze zostało i czy dziecko pije, czy się po prostu bawi niekapkiem.U nas kubki treningowe i niekapki chyba dopiero zaczynają być używane. Do tej pory po zaledwie kilku łykach Iza przestawała pić i pokazywała palcem na starsze butelki. Od mniej więcej tygodnia popija z niekapka i chyba w końcu idzie tak, jak powinno. Dlatego oba kubki nie tylko stoją w pogotowiu, ale, mam wrażenie, za chwilę będą mocno eksploatowane.
Na koniec smoczek silikonowy. Ten konkretny przeznaczony jest dla dzieciaków w wieku od sześciu do osiemnastu miesięcy. I chociaż nasza mała smoczkowa nie jest, to Canpol ma ode mnie plus za osłonkę do smoczka. Niestety nie wszystkie firmy o to dbają i trzeba dokupować dodatkowe osłonki. Smoczek od Canpol babies zgodnie z informacją od producenta bardzo dobrze się odpowietrza, co przeciwdziała wadom zgryzu. Ci z Was, których dzieciaki bardzo chętnie korzystają ze smoczków wiedzą, że wady zgryzu są często zmorą, dlatego warto zadbać o każdy element, który nas przed nimi uchronią.


Podsumowując, zestaw Sweet fun jest na pewno dobrym punktem wyjścia do kompletowania wyprawki naszego malucha. Obojętnie, czy ma od dopiero miesiąc, czy pół roku – z całej kolekcji na pewno wybierzemy coś odpowiedniego i dostosowanego do wieku dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size