05:10

Jak oznaczyć rzeczy dziecka w żłobku lub przedszkolu?


Kiedy nasze dziecko zaczyna się udzielać społecznie, a nad jego rzeczami wisi groźba zagubienia, trzeba pomyśleć nad ich oznaczaniem. Ponieważ nasz Izu właśnie poszła do żłobka – o czym szykuję już serię artykułów – a sama placówka wymaga przypisania całej wyprawki do konkretnego dziecka, musieliśmy pomyśleć nad szybkim i w miarę bezbolesnym (dla mnie i ubrań) sposobem. Wykluczone było żmudne haftowanie, a opisywania markerem się bałam. Wybawieniem okazały się Metki bardzo osobiste. Zapraszam.Do dziś pamiętam, jak w ramach przygotowań do moich dziecięcych wyjazdów na kolonie mama haftowała imię i nazwisko na wszystkich ubraniach i ręcznikach. Koszmar. No cóż, robótki ręczne nie są moim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu, a zauważyliście już pewnie, że gdzie się tylko da lubię ułatwiać sobie życie, zaczęłam więc szukać w sieci jak z problemem zmierzyli się inni. Po krótkim reaserchu trafiłam na stronę www.metki.pl.

Koncepcja jest prosta – zamawiamy zestaw metek, które możemy naprasować lub przyszyć do ubrań naszego dziecka. Jest także możliwość otrzymania naklejek, które przydadzą się do odznaczenia przedmiotów, typu kubki, kapcie, przybory toaletowe lub teczki na prace plastyczne. Na metkach poza imieniem i nazwiskiem można umieścić także numery telefonu do opiekuna – co jest niezwykle istotne, jeśli nasz maluch zgubi rzecz w miejscu publicznym i jakaś dobra dusza zechce nam ją oddać.

Moim osobistym numerem jeden – głównie ze względu na łatwość montażu – są metki do naprasowania. Możemy je naprasować na różne materiały. Co bardzo przydatne, w przesyłce dostajemy informację jak to zrobić. Jeśli ktoś miał wcześniej do czynienia z naprasowankami, to nie będzie to dla niego nowość, ale dla amatorów taka mini instrukcja jest bezcenna. Producent deklaruje odporność metek na pranie do 60 stopni oraz pranie chemiczne. Metka jest solidnej jakości, prosta i estatycznie wygląda.Trochę więcej zachodu jest przy metkach do przyszycia – chociaż nawet tu nie ma dramatu, bo wystarczy kilka pociągnięć igłą i metka może być przyszyta do wybranej części ubrania. Metki tego typu dostajemy w postaci satynowej wstążki z nadrukiem. Co istotne – materiał jest miękki w dotyku, co nie będzie powodowało podrażnień u dziecka. Zwracamy na to przecież szczególną uwagę przy młodszych pociechach, które potrafią zrobić prawdziwą aferę przy lekko drapiącym elemencie odzieży.Naklejki do przedmiotów możemy użyć do oznaczenia praktycznie wszystkiego – nawet przedmiotów, które na co dzień myjemy. My tak oznaczyliśmy niekapek.Firma ma u mnie także plus za dobry kontakt oraz szybką realizację przesyłki. 
Dlatego jeśli będziecie poszukiwali łatwego sposobu na oznaczenie rzeczy Waszej rodziny – bo przecież także dorośli czasem potrzebują tego typu wynalazków – polecam stronę www.metki.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size