01:36

Jak wybrać pierwszą butelkę do karmienia?

Zgodnie z obietnicą dziś kilka słów o wyborze butelek do karmienia mlekiem początkowym. Nie jest to wpis sponsorowany przez żadnego producenta – dowiecie się więc bez lokowania produktu o tym, jak wybrać butelkę oraz ile ich powinno być. Zapraszam!Jeśli widzieliście mój film na YouTube zawierający recenzje butelek, których do tej pory używaliśmy wiecie, że na początku mieliśmy raptem jedną butelkę firmy Avent. Od razu zdradzę, że było to stanowczo za mało. Na etapie pierwszych trzech miesięcy karmi się bowiem dziecko kilkanaście razy na dobę – plus dopajania, o których napiszę osobno – warto więc zaopatrzyć się w kilka butelek. A ponieważ wiem, że na początku wybór jest trudny, już spieszę z pomocą:

Po 1 – zdecydujcie, czy będziecie używać sterylizatora, czy wolicie wyparzać butelki ręcznie. Jeśli wybierzecie sterylizator radzę kupić 4 lub 5 butelek – dzięki temu będziecie mogli ograniczyć się do wyparzania ich tylko raz lub dwa razy dziennie, ponieważ zamiast robić to na bieżąco, butelki trzeba kumulować. Więcej na temat wyboru znajdziecie tutaj.

My po dwóch miesiącach mieliśmy w użyciu następujący zestaw: cztery butelki NUK 300 ml, jednego Lovi 250 ml oraz dwie butelki Lovi 150 ml.

Po 2 – wybierzcie na początek dwie lub trzy butelki różnych firm. Wasz maluch sam wybierze, która butelka – a raczej smoczek – odpowiada mu najbardziej. Butelka może być dedykowana dziecku od 0 do 3 lub od 0 do 6 miesięcy.

Po 3 – do karmienia w pierwszych tygodniach wybierzcie butelki z podziałką rozpoczynającą się od 30 ml. Posiłki dla malucha będą często niewielkie, a przygotowując je w nocy przyda się taka mała pomoc w postaci dokładnej kreski na butelce.

Po 4 – wybierajcie butelki z wymiennym smoczkiem. Jeśli po jakimś czasie będziecie chcieli używać tych samych butelek, co na początku, to wystarczy wtedy wymienić smoczek – co jest na pewno mniejszym wydatkiem, niż kupno kolejnych butelek.

Po 5 – pomocna przy przygotowywaniu posiłków jest podziałka wyznaczająca wielkości napojów co 30 ml. Mleko modyfikowane przygotowuje się z porcjami wody odmierzanymi co 30 ml.


Na koniec pewna oczywistość – butelka powinna mieć otwór antykolkowy (który obecnie jest już stosowany przez olbrzymią większość producentów). Wybierajcie takie butelki, w których otwór jest łatwy do znalezienia. Przy gorszym oświetleniu, np. karmiąc dziecko w nocy, będziecie obracać butelką w poszukiwaniu właściwego kierunku karmienia i im szybciej się uda, tym lepiej.

Jeśli chcecie obejrzeć wspomniany na początku materiał - zapraszam tutaj:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size