13:51

Canpol Kolorowe zwierzęta - recenzja

Kto zerkał czasem na wcześniejsze wpisy ten wie, że dostałam kilkanaście dni temu do przetestowania zestaw "Kolorowe zwierzęta" od firmy Canpol. Dlatego dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami, które – mam nadzieję – pomogą w zdecydowaniu co z zestawu przyda się w codziennej opiece nad dzieckiem.


W skład zestawu wchodzą: butelka treningowa, butelka antykolkowa, miękka książeczka, zestaw śliniaków oraz opakowanie termiczne. Na pierwszy ogień wezmę opakowanie, które nam przyda się na pewno najbardziej.Termoopakowanie jest gadżetem niezbędnym na spacer, jeśli karmimy MM lub jeśli chcemy wziąć ze sobą w teren jakiś inny napój. Teraz, gdy robi się coraz chłodniej, nawet herbatę lub zwykłą wodę do popicia warto trzymać w takim opakowaniu, ponieważ tylko tak utrzymamy temperaturę pokojową. 
Po wewnętrznej stronie mamy styropian, który pozwala utrzymać temperaturę do 3 godzin – oczywiście w zależności od liczby stopni poza domem oraz od temperatury wyjściowej, do której podgrzaliśmy napój. Z praktyki mogę powiedzieć, że woda podgrzana do ok. 37 stopni spokojnie utrzymuje ciepłotę przez ponad godzinę – przez kolejną godzinę woda jest letnia, a więc wciąż można rozpuścić mleko.
Opakowanie z Canpolu poza tym, że zwyczajnie ładne, to przede wszystkim jest bardzo praktyczne. Do tej pory termoopakowania mieliśmy dwa: białe, którego używaliśmy, oraz seledynowe, które stało na wypadek, gdybyśmy mieli bardzo wąską rzecz do przewiezienia. Do białego bez problemu mieszczą się wszystkie butelki (używaliśmy do tej pory głównie Nuk, ale były też: Lovi, Canpol i Avent) – niestety bez kapsla, czyli górnej nakładki chroniącej czystość smoczka. 

Po lewej: seledynowe opakowanie, do którego nie mieści się większość butelek. Po prawej opakowanie Canpol.Opakowanie Canpolu jest nie tylko na ryle szerokie, że zmieścimy każdą butelkę, to jeszcze dość wysokie, aby na butelce był kapsel.A więc bardzo duży plus.Kolejnym elementem zestawu jest miękka gumowa książeczka – idealna do zabawy w wannie. Zabawka jest ładna, a jej żywe kolory przyciągają uwagę malucha, dodatkowo piszczy przy naciśnięciu. Ma rozwijać zmysły dziecka powyżej 6 miesiąca życia. Na pewno maluch może ją dowolnie tarmosić i książeczka sporo wytrzyma - sprawdzone. Nasz mała książkę próbowała zjeść, wytargała na wszystkie strony i rzucała nią na boki. Czyli przeczytała od deski do deski. Duże, kolorowe zwierzęta przykuwają uwagę, a nietypowy materiał wykonania pozwala dziecku na poznawanie świata przez dotyk.
Następnym elementem zestawu "Kolorowe zwierzęta" jest butelka treningowa. Ode mnie ma duży plus za żywy kolor – kompozycja różnych odcieni zieleni jest przyjemna dla oka, nie tylko dziecięcego. Butelka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 miesiąca. Ma dwa uchwyty, dzięki któremu maluch ma ćwiczyć łapanie przedmiotów i utrzymywanie butelki (a potem kubka) do późniejszego samodzielnego picia. Po zdjęciu uchwytów butelkę można zamienić w zwykły kubek dla starszego dziecka – dzięki temu będzie służył nam dłużej, niż zwykła butelka. Jako elementy dodatkowe można dokupić ustniki (miękki lub twardy, w zależności od wieku oraz tego, czy dziecko ma już zęby), dzięki czemu butelkę zamienimy w kubek- niekapek. Pojemność to 120 ml.Bardzo przydatnym elementem zestawu jest komplet siedmiu śliniaków – po jednym na każdy dzień tygodnia. Każdy ozdobiony jest jednym kolorowym zwierzakiem. Jesteśmy teraz na etapie wyrzynania się szóstego zęba i maksymalnego ślinienia, więc wszystkiego, co pod brodą, używamy w ilościach hurtowych. Śliniaki Canpolu są wiązane na szyi, co przy starszym, siedzącym niemowlaku nie stanowi problemu. Warstwa wierzchnia wykonana jest z bawełny, natomiast spód z ceraty. To bardzo ważne, ponieważ przy intensywnym zmoczeniu nie ucierpi ubranie malucha. Dlatego zarówno przy ząbkowaniu czy karmieniu, śliniak także u Was na pewno spełni swoją rolę.
Ostatni przedmiot, który otrzymałam, to butelka antykolkowa. Na jej przetestowanie będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ponieważ jest przystosowana dla dzieci powyżej roku. Butelka ma pojemność 300 ml. To, na co od razu zwróciłam uwagę, to jednostki na podziałce – są to wartości odmierzania płynów co 30 ml. To spore ułatwienie, ponieważ MM odmierzamy właśnie w takich interwałach. Niby drobnostka, ale przy szybkim odmierzaniu wody bardzo ułatwia życie.

Podsumowując: seria "Kolorowe zwierzęta" jest przyjazna dla dziecka, kolorowa i na pewno przyciąga uwagę malucha. Firma Canpol udowadnia, że produkty użytkowe mogą być również ładne, a ich wygląd dobrze koresponduje z małymi użytkownikami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size