14:19

Lonex Speedy Vogue - recenzja cz. 2

Z ostatniego artykułu dowiedzieliście się jak wybieraliśmy nasz pierwszy wózek i dlaczego wybraliśmy akurat Lonex Vogue. Pisałam również o użytkowaniu gondoli. Dziś napiszę kilka słów o spacerówce.


Gondolę lub spacerówkę zdejmujemy ze stelaża używając dwóch białych przycisków po obu stronach wózka.Tak prezentuje się wózek ze spacerówką zamontowaną tyłem do kierunku jazdy ze złożonym daszkiem.Wózek ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa do przypięcia malucha. Dodatkowo dwa górne wyposażone są w osłonki, dzięki którym paski nie będą podrażniać skóry dziecka. Faktycznie jest to bardzo przydatna sprawa, szczególnie w cieplejsze dni.Wózek ma także odpinany pałąk zabezpieczający. Dodatkowo aby dziecko nie zsuwało się w trakcie jazdy do pałąka przypinany jest pasek widoczny na zdjęciu.Dużym plusem jest bezstopniowa regulacja podparcia. Co oznacza bezstopniowa? Ano to, że jak dziecko przyśnie, to możemy je obniżyć płynnie, a nie skokowo – co zapewne by malucha obudziło. Oparcie obniżamy za pomocą taśmy zamontowanej z tyłu wózka.Budka spacerówki ma oczywiście okienko do wentylacji. Zasłonę okienka można podpiąć, jak widać na zdjęciu.Budka jest przypinana do wózka na rzepy.Jedynym minusem w codziennym użytkowaniu wózka jest sposób opuszczania budki w spacerówce. Aby to zrobić trzeba po obu stronach wcisnąć przyciski, które jeśli użytkujemy wózek od nowości, są dość oporne. Po kilku tygodniach nieco się wyrabiają i jest o wiele łatwiej.Podnóżek ma cztery stopnie wysokości. Co ciekawe wózek ma dwie warstwy materiału na podnóżku – jedną z białą eko-skórą, drugą z folią.
Wersja spacerowa ma w wyposażeniu osłonkę na nogi, która montowana jest na pałąku bezpieczeństwa. Co ważne – osłonka jest zapinana na zamek, dzięki czemu szczelnie przylega do wózka. Daje nam to nie tylko dobrą ochronę przed chłodem, ale też wyklucza sytuację, w której dziecko skopie osłonkę nogami.Jak pisałam w poprzedniej części wózek ma regulowaną wysokość rączki, co widać na poniższych zdjęciach.
Spacerówkę możemy montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy.Wózek możemy rozłożyć do pozycji leżącej, będzie się więc nadawał dla dziecka które jeszcze samodzielnie nie siedzi – można wozić malucha w pozycji półleżącej.
Ciąg dalszy recenzji w kolejnym artykule. Dowiesz się jak funkcjonuje fotelik do przewożenia dziecka w samochodzie, jakie są akcesoria i jakie ogólne odczucia mamy po kilku miesiącach użytkowania wózka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size