15:04

Poduszka typu klin

Dzisiaj napiszę o jednej z tych rzeczy, które przez długi czas uważałam za zbędny gadżet, a do którego koniec końców dałam się przekonać. Rzecz będzie o poduszce typu klin.

poduszka klin opinie


Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć kompletując wyprawkę dla dziecka, jest wyposażenie łóżka – z pościelą włącznie. Szybko pojawia się pytanie, czy dziecko powinno spać na poduszce – spanie na płasko nam, dorosłym, wydaje się mało komfortowe, ale zwykła poduszka może przecież stanowić niebezpieczeństwo.

Dobrym rozwiązaniem wydaje się poduszka typu klin, czyli twarda, ścięta poduszka z otworami umożliwiającymi swobodny obieg powietrza. Można jej przypisać następujące zalety:
- jest twarda, więc nie grozi uduszeniem się dziecka w czasie snu lub wypoczynku
- wspomaga walkę z cofniętą żuchwą u noworodka – bardzo wiele dzieci cierpi na tę przypadłość powstającą wtedy, gdy dziecko zbyt często leży na płaskim podłożu (żuchwa opada w tył i nieprawidłowość pogłębia się); rozwiązaniem jest oparcie główki na niewielkim podwyższeniu – np. na klinie
- pomaga przy ulewaniu, ponieważ uniemożliwia dziecku zadławienie się
- jest polecana przy katarze, ponieważ ułatwia oddychanie

poduszka klin opinie


Nas najbardziej przekonał argument związany z tyłozgryzem – nasza mała ma lekko cofniętą żuchwę, więc już teraz dbamy o to, aby wada jak najszybciej zniknęła. I jeśli klin może w tym pomóc, to czemu nie spróbować? J


Oczywiście ostateczną decyzję warto skonsultować ze swoim pediatrą, który doradzi Wam jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size