08:44

Szafa niemowlaka - pajac, body czy śpiochy?

Dziś coś dla totalnie początkujących. Na etapie kompletowania wyprawki dla Waszego malucha na pewno staniecie przed wyborem jakie ubrania kupić, co się najbardziej sprawdzi. Pojawią się trzy hasła, które dla nieobeznanych z tematem będą się zwyczajnie mylić: body, pajac i śpiochy. Spokojnie – kilka razy ubierzecie szkraba i wszystko będzie jasne. Trzeba tylko się wdrożyć :)

ubrania niemowlęce


O ile inne części garderoby, takie jak sweterki, rajstopy czy kombinezony, rozróżnia każdy (nawet ojcowie nie miewają z tym problemu :)) tak już z tytułową trójcą bywa różnie. Spieszę więc z pomocą:

ubrania niemowlęce


1. Pajac – to taki power armor (dla zainteresowanych polecam Fallout 4) dla niemowląt; zakrywa całe ciało dziecka, chociaż może się zdarzyć taki bez stóp; zwykle jest zapinany z przodu (co jest bardzo wygodne przy pierwszych próbach odziewania pierworodnych), ale bywają też takie zapinane na plecach (na ubieranie w te wynalazki osobiście zdecydowałam się później, mój mąż wcale); dla mnie pajac był numerem jeden na samym początku, gdy jeszcze kompletnie nie potrafiłam obchodzić się z żywym niemowlęciem (ćwiczenia na manekinach to jednak nie to samo) – jakoś wkładanie ubrań przez dużą i ciężką noworodkową głowę mnie przerażało, więc pajac, w który trzeba było tylko włożyć dziecięce kończyny wydawał się najprostszym (i najbezpieczniejszym) rozwiązaniem.

ubrania niemowlęce


2. Body – łatwo zapamiętać, bo sporo dziewczyn nosi body, a jeśli dodatkowo bywa koronkowe, to panowie pewnie też zapamiętają :); body to pajac bez nóg; może być na długi lub krótki rękaw; zwykle zakładane jest przez głowę (może mieć albo duży otwór przez który wkładamy głowę dziecka, albo guziki na ramionach); bardzo wygodny przy częstych sprawdzaniu zawartości pieluchy, jako że na dole zapinany jest na zatrzaski.

ubrania niemowlęce


Osobiście polecam body zapinane z przodu – może być na guziki lub zatrzaski; bardzo wygodnie się je ubiera i dziecko (przynajmniej moje) mniej protestuje przy wkładaniu.

ubrania niemowlęce

ubrania niemowlęce


3. Śpiochy – spodnie z szelkami; zwykle zakłada się je z body lub bluzką; mogą być rozpinane w kroku i takie są na pewno wygodniejsze jeśli chodzi o częste sprawdzanie stanu pieluchy; śpiochy są coraz rzadziej dostępne w sklepach, ale spokojnie można je znaleźć w sklepach z odzieżą używaną.

ubrania niemowlęce


Mam nadzieję, że pomogłam. Powodzenia!

ubrania niemowlęce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size