11:16

Spodnie ciążowe - jak dobrać właściwy rozmiar?

Kilka dni temu, a konkretnie tutaj, pisałam o spodniach ciążowych. Dzisiaj pomówmy o nich nieco szerzej. 
Słowem wstępu: spodnie przeznaczone dla kobiet w ciąży łatwo rozpoznać po charakterystycznym pasie materiałowym, wyraźnie odcinającym się nad linią bioder. Świetnie pokazuje to poniższe zdjęcie.
spodnie dla kobiet w ciąży

Ja moje pierwsze spodnie ciążowe kupiłam już wiele lat temu, całkowicie nieświadoma ich właściwego przeznaczenia. Głównym powodem kupna były charakterystyczne nogawki, które świetnie mieściły się w kozakach – więcej na ten temat napiszę innym razem. Nie wiedziałam wtedy, że pas materiału służy do podtrzymywania spodni na brzuchu – obstawiałam raczej, że jest to element dekoracyjny, fikuśny pomysł jakiegoś projektanta :)

Przy okazji mogę odpowiedzieć na pytanie czy spodnie ciążowe można nosić także po urodzeniu dziecka. A owszem, można! Pokażę Wam to w jednym z kolejnych wpisów.

I kolejna ważna kwestia - jak dobrać rozmiar spodni ciążowych?
Na początek komunikat: wszystkie moje spodnie ciążowe, obojętnie kiedy kupione, są w rozmiarze spodni "tradycyjnych". Wiem, że może być Wam trudno określić ile przybierzecie na wadze i co będzie pasowało za 2 lub 3 miesiące. Moja rada: kupujcie co najwyżej rozmiar większe, niż w danej chwili nosicie. Najlepiej oczywiście spodnie przymierzyć i wybrać rozmiar, który na Was pasuje. Jeśli kupicie zbyt duże będą się zsuwać z bioder, nawet pomimo pasa podtrzymującego je na brzuchu. Długość pasa również ma znaczenie - im jest dłuższy, tym będzie Wam wygodniej. Oczywiście kwestia rozmiaru jest dość indywidualna, dlatego najlepiej spodnie przymierzyć krótko przed czasem, w którym zamierzacie je nosić.

Spodnie ze zdjęć to jeansy kupione w outlecie za 20 zł. Czy się sprawdzą także po ciąży – tego jeszcze nie wiem, bowiem trafiłam na nie dopiero w 7 miesiącu. Z relacji znanych mi dziewczyn wynika, że akurat jeansy sprawdzają się dużo lepiej po urodzeniu dziecka jako „zwykłe” spodnie, ponieważ ich sztywna konstrukcja trzyma się ciała i żadne dodatkowe wspomagacze nie są potrzebne. Czy tak będzie faktycznie – sprawdzę i dam znać.
spodnie dla kobiet w ciąży


Podsumowanie
Rodzaj: jeansy ciążowe
Rozmiar:27/32
Krój: bootcut
Cena: 20 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size