08:29

Spodnie ciążowe - czy warto kupić?

Niemal każda z nas zachodząc w ciążę ma ten sam dylemat: kupować odzież ciążową, czy nie? O ile jeszcze górne części garderoby, czyli bluzki i swetry w większości będą pasowały do momentu urodzenia dziecka, tak ze spodniami i spódnicami może być już inaczej.Szczególnie spodnie, jako te wygodne i wielokrotnie właściwie niezbędne, będą tym elementem garderoby, nad którym pochylimy się szybciej, bo już w pierwszej połowie ciąży.
spodnie ciążowe cena, spodnie dla kobiet w ciąży

Na początek opiszę moje doświadczenia w tym zakresie. Teoretycznie do 4-5 miesiąca mogłam nosić spodnie „normalne” – ale no właśnie, teoretycznie. Póki stałam, było ok, ale jak tylko usiadłam na kilkanaście minut, zaczynało mi być zwyczajnie niewygodnie. Czułam ucisk w dolnej części brzucha, na wysokości pasa spodni. Ponieważ pracowałam wtedy jako przedstawiciel handlowy bardzo dużo jeździłam autem i szczerze mówiąc dyskomfort odczuwałam od 4 miesiąca praktycznie ciągle.
Jak już wiecie z moich wcześniejszych wpisów bardzo nie lubię kupować ubrań sezonowych, takich na chwilę. Śledząc ceny odzieży ciążowej wzbraniałam się jak mogłam przed wydaniem 150-200 zł na coś, co ponoszę maksymalnie pięć miesięcy (szczerze mówiąc na ubrania rzadko kiedy tyle wydaję, mam szafę wypchaną w olbrzymiej większości ubraniami z wyprzedaży).

I tu na szczęście zupełnie przypadkiem trafiłam na wyprzedaż w outlecie w moim mieście. W jednej z sieciówek, w której wyprzedaże lub obniżki trwają praktycznie cały rok, kupiłam spodnie ciążowe za 29 zł. Przymierzyłam i okazało się, że spokojnie wchodzę w swój normalny rozmiar, a więc 36. Kupiłam dwie pary: czarne i granatowe. Faktycznie zaczęłam je nosić dopiero w okolicy 6 miesiąca, gdy zrobiło się nieco chłodniej (wcześniej nosiłam głównie sukienki, które preferuję także poza okresem ciąży). W 7 miesiącu dodatkowo trafiłam na jeansy za 20 zł i tym sposobem udało mi się zabezpieczyć na całą końcówkę ciąży, który przypada akurat na miesiące zimowe.

Warto sobie postawić pytanie: czy można przystosować spodnie sprzed ciąży na czas jej trwania?
No cóż, można. Pytanie tylko, czy warto i czy będzie Was taka opcja satysfakcjonować. Kreatywnością mogą zaskoczyć pokolenia naszych mam, które w minionej epoce nie miały dostępu praktycznie do niczego i musiały albo szyć, albo kombinować. Poza oczywiście możliwością doszycia do zwykłych spodni specjalnego pasa materiałowego, który podtrzymuje spodnie na rosnącym brzuchu, są też inne możliwości. Najsłynniejszym narzędziem jest chyba agrafka, którą wiele dziewczyn spina spodnie w pasie. Można również użyć paska, który dopinamy na kolejne oczka wraz z rosnącą potrzebą jego poszerzania. Ja osobiście przetestowałam metodę z paskiem tylko w domu i szybko ją odrzuciłam ze względu na niewygodę :)

Jaka jest więc przewaga spodni ciążowych?
Po 1: pas utrzymujący spodnie na brzuchu. I tu prosta zależność: im pas dłuższy i brzuch większy, tym spodnie lepiej się trzymają w trakcie noszenia. Pasy zwykle są mocno rozciągliwe, więc nie ma co się martwić tym, że zbyt duży brzuch się nie zmieści.
Po 2: spodnie ciążowe zwykle są uszyte tak, aby konstrukcja opinająca ciało kończyła się tuż pod linią brzucha. To daje bardzo duży komfort nie tylko noszenia (spodnie nie spadają), ale przede wszystkim nie uciska dziecka. Jest to bardzo ważne w rozwoju Waszego malucha.
Po 3: estetyka. Czasami zdarzy się tak, że „gdzieś coś zaczyna wystawać” – a to bluzka się podwinie, a to inna będzie prześwitywać. Pamiętajmy o tym, że im dalej w las, tym spodnie nosimy coraz niżej. Jeśli nie mamy do nich przyszytego pasa, to w 8 lub 9 miesiącu pozostaje nam noszenie tylko bardzo długich bluzek lub tunik, jeśli nie chcemy świecić golizną.


Czy można kupić spodnie ciążowe taniej? Można, trzeba tylko poszperać. W Internecie jest sporo ofert z odzieżą w rozsądnych cenach. Ponadto jeśli traficie na wyprzedaży na spodnie za grosze, a przewidujecie w przyszłości zajście w ciąże – może warto kupić taki element garderoby już teraz? Za kilka miesięcy lub lat same sobie podziękujecie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Mama Size